کلیه کاربران سرویس‌های دامون و کلیه اشخاص پس از تهیه هر یک از سرویس‌ها، موظف به رعایت کامل شرایط سرویس دامون هستند. ماهیت این شرایط برای تضمین رعایت حقوق سایر کاربران اینترنت و تطابق با قوانین حاکم بر محیط سرویس دهندگانی است که دامون از سرویس آنها استفاده می‌کند. این شرایط جامع و کامل نبوده و دامون حق اضافه، حذف یا تغییر بندهای آنرا در هر زمان و بدون اطلاع قبلی پس از انتشار آنها در سایت www.Damoon.org برای خود محفوظ می‌دارد. هرگونه شکایت و گزارش در مورد تخطی کاربران از این شرایط می‌بایست از طریق ایمیل یا نامه به صورت کتبی به دامون اعلام گردد.

 

تعاریف

خریدار: کسی است که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به خرید و پرداخت هزینه سرویس می‌کند.

سرویس: هر یک از خدمات ثبتی، نرم افزاری، فنی و ارتباطی قابل ارائه توسط شرکت

ناحیه کاربری: سایتی به آدرس https://Damoon.org/crm که خریدار در آنجا حساب داشته و از طریق این حساب می‌تواند فهرست سرویس‌های خود را مشاهده؛ آنها را تمدید نموده یا ارتقا دهد و مشخصات خریدار در آنجا ثبت شده و قابل ویرایش و بروز رسانی است

پرتال پشتیبانی: سایتی به آدرس https://Damoon.org/crm که کلیه مکاتبات الکترونیکی و ایمیل‌های خریداران و سایر کاربران با شرکت در آنجا ثبت و از طریق شماره تیکت قابل پیگیری است.

تعرفه: فهرست کامل سرویس های قابل ارائه همراه با ویژگی‌ها و محدودیت‌ها و قیمت‌ها به نحوی که خریدار کاملا آگاه گردد.

اسپم (هرزنامه): ارسال ایمیل به فردی بدون اینکه گیرنده بخواهد.

Spam Cop: وب سایت شناسائی و مقابله با اسپم با آدرس Spamcop.net

IDC: مرکز خدمات داده‌ای اینترنت Internet Data Center

تحویل خدمات: ارائه شناسه یا کلمه عبور استفاده از سرویس‌های خریداری شده و یا اعلام انجام سایر خدمات بر اساس فاکتور یا قرارداد بین خریدار و شرکت

کاربر وب سایت: کلیه اشخاصی که از سراسر دنیا وب سایت خریدار را مشاهده و مرور می‌کنند.

منابع RAM: میزان استفاده از حافظ اصلی سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدار سرویس‌دهی می‌کنند بر حسب مگابایت وقتی که کاربران آن سایت درحال استفاده و مشاهده آن سایت هستند.

منابع CPU: میزان استفاده از پردازنده سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدار سرویس‌دهی می‌کنند جهت پردازش درخواست‌ها و اجرای کدهای دینامیک آن سایت نسبت به کل توان پردازنده سرور به صورت درصد وقتی که کاربران آن سایت در حال استفاده و مشاهده آن سایت هستند.

Diskspace: میزان فضایی که برای ذخیره کلیه فایل‌های خریدار اعم از وب سایت، ایمیل‌ها، پایگاه های داده و همچنین لاگ‌های آنها توسط یک وب سایت مصرف می‌گردد.

Bandwidth: میزان رد و بدل اطلاعات بین کاربران وب سایت و سرور جهت نمایش و عملکرد یک وب سایت بر حسب مگابیت بر ثانیه. همچنین میزان ردوبدل اطلاعات بین دو سرور در صورتی که این اطلاعات به منظور سرویس‌دهی به کاربران آن وب سایت باشد.

Data Transfer: میزان تجمعی رد و بدل اطلاعات بین کاربران وب سایت و سرور یا سرورهای سرویس دهنده به وب سایت خریدار برحسب مگابایت در ۳۰ روز گذشته.

بالا بودن سرور: در دسترس بودن عمومی سرور در شبکه اینترنت در حداقل ۲ نقطه مختلف از دنیا بسته به سرویس‌های مختلفی که روی یک سرور قراردارد باید پاسخ تست‌های زیر مثبت باشد:

 • وب سرور: Ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت ۸۰ از طریق Telnet
 • ایمیل سرور: Ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت ۲۵ یا ۱۱۰ از طریق Telnet
 • دیتابیس سرور: پاسخ‌دهی سرور روی پورت Microsoft SQL Server وMySQL

Uptime: نسبت میزان زمانی که کلیه سرویس‌های سرویس دهنده به وب سایت خریدار در شبکه اینترنت بالا هستند به کل مدت قرارداد سرویس‌دهی به درصد، در صورتی که وب سایت یا برخی از سرویس‌ها به دلیل عدم رعایت بندهای این قرارداد به حالت تعلیق درآیند در این زمان محاسبه نمی‌شود.

 

هویت

هویت شرکت: دامون با آدرس سایت www.Damoon.org که در این توافق نامه شرکت نامیده می‌شود.

هویت خریدار: خریدار شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در ناحیه کاربری وجود دارد و سرویس‌های خریداری شده تحت حساب وی مدیریت می‌شود.

در مورد خریداران با هویت شخص حقوقی، یک نفر کننده تام الاختیار در ناحیه کاربری معرفی می‌گردد. این کننده نسبت به سرویس تهیه شده همانند خود شخص حقوقی اختیار تام دارد. وظیفه اعلام کتبی کننده جدید در آینده بر عهده خریدار بوده و شرکت در صورت عدم دریافت اعلام کتبی مسئولیتی نسبت به حقوق و عملکرد مالکیتی و مسئولیتی خریدار نخواهد داشت.

برای حفظ حقوق قانونی خریداران، کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود شامل کپی شناسنامه، کپی کارت ملی برای اشخاص حقیقی و درخواست شخص حقوقی همراه با کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات، به شرکت هستند. در صورتی که شرکت، در هنگام تکمیل فرآیند خرید و به جهت تسهیل و تسریع امور اقدام به دریافت و کنترل این مدارک نکند پس از آن حق دریافت این مدارک همواره برای شرکت محفوظ بوده وبا عدم ارائه مدارک در زمان مقرر به شرکت، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می‌شود و ضمنا عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیما بر عهده خریدار خواهد بود. شرکت مسئولیتی در قبال کنترل صحت امضاﺀ خریداران و کنندگان آنها ندارد.

خریدار اذعان می‌کند که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرس‌ها و شماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در ناحیه کاربری می‌کوشد. شرکت حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت کند. شرکت حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس اقدام کند.

مالکیت سرویس و کلیه مسئولیتها و حقوق مرتبط با آن، بر عهده خریدار و یا کننده خریدار هریک به تنهائی است.

در صورتی که به درخواست مشتری و در راستای کاهش هزینه و یا بهبود کیفی خدمات نگهداری و تمدید، به جای مشخصات خریدار مشخصات شرکت ارائه کننده خدمات، ثبت شده باشد همچنان مالکیت و کلیه حقوق و مسئولیتها بر عهده خریدار خواهد بود.

در صورتیکه برای شرکت دامون اثبات گردد که اطلاعات حقیقی با اطلاعات ثبت نامی در ناحیه کاربری مغایرت داشته یا کاربری طی دو حساب کاربری با دو اطلاعات مختلف و یا اطلاعات همسان و برابر اقدام به دریافت سرویس نموده باشد، شرکت دامون حق حذف سرویس را برای خود محفوظ است

 

نحوه ارتباط طرفین با هم

 • روش ارتباطی مستند شرکت با خریدار، آدرس ایمیل خریدار که حساب کاربری وی در ناحیه کاربری ثبت شده است، خواهد بود.
 • خریدار موظف به استفاده از یکی از زبان‌های فارسی، انگلیسی و یا گیلکی (کلیه گویش‌های گیلان و مازندران) در مکاتبات خود است. بدیهی است که به هرگونه ارتباطی که با یکی از زبان‌های فوق برقرار نشده باشد پاسخی داده نخواهد شد.
 • روش ارتباطی مستند خریدار با شرکت، ثبت تیکت در پرتال پشتیبانی با دریافت شماره پیگیری تیکت و یا ارسال نامه و دریافت رسید کتبی از شرکت خواهد بود.
 • استفاده از ایمیل برای تسهیل انجام کار مقدور بوده لیکن روش مستند در موارد شبهه انگیز برای خریدار محسوب نمی‌شود.
 • شرکت مسئولیتی نسبت به تبعات و خسارت‌های وارد بر خریداری که اطلاعات تماس تغییر یافته خود را از طرق معتبر به اطلاع شرکت نرسانده است ندارد.
 • کاربر موظف است با رعایت کمال ادب و احترام با کارمندان صحبت کند در غیر این صورت سرویس به هر دلیلی مسدود شده و شرکت با توجه به صلاحدید میتواند سرویس مورد نظر را حذف نموده و هیچ بازگشت هزینه‌ای متوجه شرکت نخواهد بود.

 

تغییرات

تغییرات قوانین

قوانین شرکت تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی ناظر بر سرویس‌های قابل ارائه شرکت و از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، شرکت حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و نسخه قوانین بروز شده را از طریق لینک به صفحه قوانین در وب سایت شرکت در دسترس عموم خواهد بود. ضمنا شرکت مسئولیتی نسبت به اطلاع‌رسانی در خصوص تغییرات احتمالی نداشته و خریدار می‌بایست موارد را عندالزوم کنترل کند.

 

تغییرات تعرفه

در صورت تغییر تعرفه در حین استفاده از سرویس، خریدار در صورت تمایل به ارتقا در سرویس فعلی خود موظف به رعایت قیمتهای جدید خواهد بود.

هزینه های کارشناسی نیروی فنی و یا سایر خدماتی که در هنگام استفاده از یک سرویس اولیه خریداری شده مورد نیاز واقع می‌گردد تابع تعرفه روز درخواست جدید خریدار است.

ارتقاﺀ سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می‌گیرد و هزینه آن معادل تفاضل هزینه دو سرویس به نسبت روزهای باقیمانده از طول مدت سرویس است که به صورت خودکار توسط ناحیه کاربری محاسبه می‌گردد.

سرویس‌های خریدار تنها در ابتدای دوره جدید و به درخواست خریدار در صورتی که امکانات و منابع استفاده شده توسط وی متناسب با بسته میزبانی مورد نظر باشد تنزل داده می‌شود.

تغییرات تعرفه از طریق وب سایت منعکس شده و خریدار موظف به تبعیت از آن است مگر اینکه پیش فاکتور مهلت داری در اختیار باشد که قبل از تغییرات تعرفه برای وی صادر گشته باشد.

 

 تغییرات فنی

شرکت حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه‌ای را در سرویس‌های ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می‌دهد شرکت موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات، از طریق وب سایت شرکت، ناحیه کاربری یا پرتال پشتیبانی و یا ارسال خبر نامه به آدرس Email خریداران اطلاع رسانی کند. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار کند.

هرگاه به دلیل موارد ضروری، شرکت امکان اطلاع‌رسانی را از دست بدهد و یا فوریت‌های فنی وی را ناچار به این امر کند مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان و نحوه تغییرات نخواهد داشت ضمنا خریدار به شرکت وکالت می‌دهد تا در زمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیتهای سخت افزاری و نرم افزاری روی سرورهای اختصاصی و سرویس‌های میزبانی آن کند.

 

تغییرات مالکیت

تغییرات مالکیت سرویس از طریق درخواست کتبی خریدار یا کننده وی و یا ارسال ایمیل درخواست مذکور از طریق آدرس ایمیل موجود در حساب کاربری در ناحیه کاربری انجام میگردد.

شرکت در راستای حفظ حقوق خریداران خود حق دارد مدارک شناسایی متقاضی تغییر مالکیت را جهت احراز هویت وی و انطباق با مشخصات مالک سرویس دریافت دارد.

شرکت می‌تواند تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک پیدا نکرده است، اقدامی برای تغییر مالکیت یک سرویس صورت ندهد.

 

تحویل خدمات

پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن سرویس خریداری شده، مراتب از طریق ایمیل مندرج در پروفایل و یا برگه سرویس به خریدار اطلاع داده می‌شود. عدم دسترسی خریدار به آدرس ایمیل مانع تحویل سرویس نمی‌شود.

خریدار در صورتیکه در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل، ایمیل مذکور را دریافت نکند موظف است حداکثر ۲روز پس از پایان زمان تحویل مجاز به صورت کتبی وبا امضا نامه، مراتب را به بخش فروش شرکت اعلام کند.

در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیتهایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، شرکت مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا ۲برابر خواهد بود.

خریدار حق درخواست لغو سرویس خریداری شده تحویل نشده را تا قبل از سپری شدن ۲ برابر حداکثر زمان تحویل مجاز آن سرویس نخواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه زمان تحویل ۷ روز باشد در صورت عدم تحویل، خریدار تا ۱۴ روز مجاز به انصراف از خرید و دریافت وجه پرداختی خود نیست.

شرکت مسئولیتی در قبال عدم استفاده خریدار از سرویس خریداری شده و تحویل شده ندارد.

سرویس‌های مرتبط با دامنه‌ای که توسط شرکت ثبت و یا تمدید نشده‌‌اند و نزد ثبت کننده دیگری هستند در هنگام پرداخت فاکتور تحویل شده فرض می‌گردند.

 

 حداکثر زمان تحویل

حداکثر زمان تحویل برای سرویس‌های شرکت که با عنایت به شرایط عمومی کشور وبا فرض بدترین حالات ممکن است به شرح ذیل است:

 • سرور اختصاصی ۱۴ روز کاری
 • سرور مجازی ۵ روز کاری
 • خرید نرم‌افزار خارجی ۱۰ روز کاری
 • ثبت دامنه ۳ روز کاری
 • سرویس میزبانی ۳ روز کاری

در صورت عدم انجام سفارش در محدوده حداکثر زمان تعریف شده، مشتری موظف به اعلام کتبی با امضا ذیل نامه به بخش فروش شرکت و دریافت رسید ارسال است.

پس از ثبت دامنه و ارائه شناسه و کلمه عبور کنترل پانل آن به خریدار، شرکت هیچ مسئولیتی نسبت به آن دامنه نخواهد داشت.

در مورد ثبت دامنه‌های IR که می‌بایست توسط پژوهشگاه دانشهای بنیادی تایید و فعال گردد با توجه به اینکه به طور کلی شرکت کنترلی در زمان تایید دامنه نداشته و همچنین به دلیل نقص در مدارک یا مشخصات ممکن است مدت زمان تایید دامنه به طول انجامد، زمان رزرو اولیه دامنه مبنای تحویل قرار می‌گیرد.

 

 تطابق با سفارش

در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارائه شده به خریدار با مشخصات سرویس، خریدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ فاکتور به شرکت اعلام نموده و شرکت موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد در غیر اینصورت مسئولیت شرکت صرفا محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام خریدار و فقط تا پایان زمان سرویس در فاکتور است و زمان سرویس‌دهی افزایشی نخواهد یافت.

سرور های مجازی و اختصاصی به صورت مدیریت نشده (Self-Managed) به کاربر تحویل داده میشوند و مدیریت سرور‌ها به عهده کاربر است لازم به ذکر است دامون در صورت امکان تمام تلاش خود را در جهت بالا بردن سطح پشتیبانی نرم افزاری خواهد کرد.

تمامی سرویس‌ها صبح روز مقرر به سرویس‌دهی با توجه به امکان کاربران برای تمدید و عدم مزاحمت در تایم‌های شب و بامداد مسدود شده و امکان بازگشایی سرویس تا پرداخت صورت حساب مقدور نخواهد بود.

 

امنیت و محرمانگی

 • به طور کلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیط‌ها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همین دلیل ضمن آنکه شرکت تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به صورت محرمانه می‌کند، با این حال از جانب احتیاط از خریداران می‌خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را نا امن فرض کنند. شرکت هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود نمی‌پذیرد.
 • شرکت با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس های خود است.
 • شرکت مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم‌افزارها، Application‌ ها و یا برنامه های مورد استفاده خریدار ندارد.
 • شرکت مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده ما بین خریدار و سرورهای خود ندارد.
 • شرکت مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور سرویس‌های خریدار، توسط اشخاص ثالث ندارد.
 • شرکت موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده‌ها و نرم افزارهای موجود در سرویس خریدار است و همچنین آنرا در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.
 • شرکت تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب آنلاین خریداران انجام می‌دهد از اینرو شرکت نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود است مسئولیتی ندارد.

 

مرجع قضاوت

در صورت بروز اختلاف، جهت رفع اختلاف، خریدار موظف است بدوا نسبت به اعلام موضوع به واحد روابط عمومی و یا دفتر مدیریت شرکت اقدام نموده و رسید کتبی دریافت کند. تا موضوع مورد رسیدگی واقع گردد در صورت عدم حصول نتیجه پس از ۱۵روزکاری، خریدار می‌تواند به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی مراجعه نموده تا موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار داد. ضمنا خریدار نظر این شورا را به عنوان حکم مرضی طرفین پذیرفته و حق شکایت و یا درخواست حکم به سایر مراجع را نخواهد داشت.

 

فعالیت‌های غیر مجاز خریدار

تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می‌شود. دامون تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج است. دامون حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس‌دهی را برای خود محفوظ می‌دارد. زمانی که دامون از تخطی یک خریدار از شرایط مندرج اطلاع پیدا می‌کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف سرویس خریدار به صورت موقت قطع گردد. پس از تکمیل بررسی‌ها دامون بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود همچنین دامون در صورت لزوم حق پیگرد قانونی متخلف را نیز برای خود محفوظ می‌دارد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می‌گردد. دامون هیچگونه وجهی به خریدار متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین خریدار متخلف مسئول جبران خسارت وارده به دامون خواهد بود:

 • استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی.
 • نصب و یا استفاده برنامه‌ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد.
 • ارسال یا اجرای فایل‌های اجرایی مانند فایلهایی با پسوند exe ،com ،bat ، vbs و امثالهم و در صورت وجود این فایلها بدون اخطار از فضای خریدار حذف می‌شود و با خریدار بر طبق قانون برخورد می‌گردد.
 • خریدار مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروس‌ها و یا سورس‌هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد نیست.
 • استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویس‌های دیگر شرکت و سایر خریداران گردد.
 • وجود فایل‌های حاوی ویروس عمدا و یا سهوا در فضای سرویس مورد خریداری
 • ارسال هرزنامه (Spam) عمدا و یا سهوا (ملاک، گزارش Spam Cop یا سایت‌های مشابه و یا بررسی تیم فنی شرکت است.) حتی اگر از سرویس میل سرویس‌دهنده ثالثی استفاده شده باشد.
 • ارسال ایمیل به صورت گروهی و تعداد بالا (حداکثر ۱۰۰۰ ایمیل در روز و ۵۰ ایمیل در ۱۰۰ دقیقه مجاز است به شرط آنکه کلیه گیرندگان ایمیل‌ها، خودشان درخواست دریافت ایمیل از خریدار را داشته و آدرس و توضیح نحوه لغو عضویت به زبان انگلیسی در متن ایمیل وجود داشته باشد.)
 • گزارش فنی شرکت و یا IDC که سرور میزبانی در آن است نسبت به انجام اعمال مغایر قانون شرکت.
 • عدم رعایت قانون جرائم رایانه‌ای جمهوری اسلامی ایران (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون است)
 • انجام فعالیت‌هایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات شرکت به خریدار و یا سایر خریداران گردد.
 • استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث.
 • راه اندازی Mail Server Open Relay
 • انجام فعالیت IRC
 • عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس.
 • مختل کردن امنیت سیستم یا شبکه. در صورت بروز چنین مسائلی شرکت حق پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع قانونی را محفوظ می‌دارد. نمونه‌هایی از اختلال در امنیت سیستم یا شبکه شامل موارد ذیل می‌شود:
  دسترسی یا استفاده غیر مجاز از داده ها، سیستم یا شبکه، از جمله هر گونه تلاش برای جستجو، اسکن یا آزمایش آسیب پذیری یک سیستم یا شبکه، مداخله در خدمات ارائه شده به هر کاربر، میزبان یا شبکه، شامل: تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه های الکترونیکی، تلاش عامدانه برای پر کردن فضای یک سیستم، تلاش برای تغییر و یا حذف اطلاعات وب سایتها بدون مجوز از مالکان آن‌ها و…
 • محدوده استفاده از منابعCPU ،Disk space ،Traffic Data Transfer ، Ram و…

 

شرکت در تعرفه خود و یا در سایت این موارد را مشخص نموده و محدوده استفاده از منابع سرویس‌های شرکت برای عموم سرویس‌ها در تعرفه درج شده است. لیکن موارد زیر نیز باید در نظر باشند:

 • حداکثر CPU در میزبانی اشتراکی ۱۰% در بازه زمانی ۱ دقیقه
 • حداکثر Ram در میزبانی اشتراکی ۱۰۰ مگابایت
 • حداکثر Data Transfer مجاز بر اساس مشخصات مندرج در تعرفه
 • حد اکثر Disk Space بر اساس مشخصات مندرج در تعرفه
 • حداکثر Bandwidth لحظه‌ای در میزبانی اشتراکی ۲ مگابیت در ثانیه

ملاک تشخیص، نرم افزارهای کنترلی و واحد فنی شرکت خواهد بود.

شرکت در صورت تجاوز منابع سرویس کاربر از حدود تعیین شده، حق قطع سرویس بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خریدار خواهد رساند. در این صورت، شرکت، پس از ارتقای سرویس توسط خریدار و یا کاهش مصرف، اقدام به ارائه سرویس‌دهی خواهد کرد.

 

محتوا

سرویس‌های شرکت می‌بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیما به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز
 • استفاده غیر مجاز از علائم تجاری دیگران
 • هرگونه تخلف از قانون جرایم رایانه‌ای ایران
 • اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور
 • انتشار اکاذیب علیه دیگران
 • کلاه‌برداری‌های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود
 • سایت‌های فعال در زمینه HYIP و یا دارای سیستم هرمی
 • فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد
 • سایت‌های مرتبط یا حامی گروه‌های شناخته شده تروریست بین المللی
 • استفاده از سرویس‌های شرکت برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده‌های مرتبط با مسائل جنسی به هر شکل

مسئولیت محتوای درج شده در سرویس تامین شدۀ خریدار و یا متصل به دامنه خریداری شده از شرکت تماما بر عهده خریدار است. این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد و سهو و یا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می‌پذیرد خواهد بود.

در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه‌ای جبران کلیه خسارات و هزینه های مادی و معنوی کلی و جزئی وارد بر شرکت در پاسخگوئی به مراجع ذیصلاح بر عهده خریدار خواهد بود.

شرکت بر طبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویس‌ها و اقامه دعوا و ارائه اطلاعات خریدار که محتوای مجرمانه در سرویس خود و یا در سرویس متصل به دامنه خود را دارد به مراجع قضائی اقدام کند.

 

مسئولیت خریدار

 • خریدار موظف است که کلیه قوانین شرکت و جمهوری اسلامی ایران را رعایت کند. درصورت عدم رعایت، شرکت حق قطع سرویس به صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی و دریافت خسارت از خریدار را دارد و خریدار موظف به جبران کلیه خسارات و هزینه وارده بر شرکت است همچنین هیچ وجهی بابت فسخ سرویس و یا ایام باقیمانده سرویس یا خسارت وارده به خریدار متخلف، پرداخت نخواهد شد.
 • خریداران مسئول عملکرد خود در رابطه با سرویس تهیه شده هستند همچنین می‌بایست به حقوق سایر خریداران شرکت احترام بگذارند. شرکت حق تعلیق یا قطع دائم سرویس خریداران که به صورت خواسته یا ناخواسته موجب اختلال در سرویس سایر خریداران می‌گردد را برای خود محفوظ می‌دارد. ضمنا خریدار حق هیچ گونه اعتراضی را نخواهد داشت
 • به غیر از آن دسته از قوانین که مستقیما به نحوه استفاده از سرویس بر می‌گردد که با پایان سرویس به پایان می‌رسد. بندهای دیگر قوانین پابرجا بوده و خریدار همواره موظف به رعایت قوانین عمومی و حقوقی شرکت خواهد بود.
 • کلیه مسئولیتهای عدم استفاده صحیح از سرویس خریداری شده با خریدار است و شرکت تنها مسئول ارائه سرویس استاندارد و بر اساس تعهدات فنی اعلام شده در بسته های میزبانی خود است.

 

گارانتی و پشتیبانی

 • شرکت معادل ۷ روز تقویمی از زمان خرید دارای گارانتی برگشت پول بدون شرط برای سرویس میزبانی وب خود است. از اینرو پس از این زمان، گارانتی به سرویس میزبانی خریدار تعلق نمی‌گیرد.
 • شرکت تنها مسئولیت سرویس‌دهی در حوزه خرید را دارد. در خصوص اختلالات و موارد دیگر مانند ارتباط اینترنت خریدار و برنامه‌نویسی وب و نرم‌افزارها و مشکل دامنه‌ای که نزد دیگران ثبت شده است مسئولیتی متوجه شرکت نیست.
 • ملاک وجود اختلال در سرویس، گزارش واحد فنی و یک سایت Tracer معتبر که باید توسط شرکت تائید شده باشد، است.
 • زمان اختلال در سرویس خریدار در صورت درخواست کتبی وی با اعلام مدت اختلال و تائید واحد فنی در صورتی که میزان تجمعی آن از ابتدای دوره از درصد کل دوره بیشتر باشد به مدت سرویس افزوده می‌گردد.
 • ارائه خدمات پشتیبانی در شرکت بر مبنای پرتال پشتیبانی و به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته است. ضمنا به درخواست‌هایی که از طریق ایمیل، و یا تلفن اعلام گردد نیز رسیدگی می‌شود.
 • خدمات پشتیبانی از طریق تلفن در ساعات و روزهای کاری ۹ الی ۱۴ شنبه تا چهارشنبه انجام می‌گردد.
 • نحوه ارتباط مستند خریدار برای درخواست‌های گارانتی و پشتیبانی باید از طریق پرتال پشتیبانی باشد که زمان دقیق ارسال درخواست، زمان دقیق رسیدگی و هویت خرید مشخص باشد.
 • عدم رضایت از خدمات بخش پشتیبانی و فنی می‌بایست به سرعت (ظرف ۲۴ ساعت) از زمان وقوع به واحد شکایات از طریق پرتال پشتیبانی اعلام گردد.
 • سرویس‌ها و رویه عمومی شرکت بر اساس استاندارد فنی بین المللی و مصالح شرکت تعریف شده و برای خریدار خاص غیر قابل تفکیک و تغییر است و خریدار موظف است بررسی لازم خود را قبل از خرید سرویس به عمل آورده باشد.
 • شرکت مسئولیتی در قبال عدم تطابق سرویس خریداری شده با نیاز مشتری ندارد.
 • شرکت نسبت به نصب و عملیاتی شدن نرم افزارهایی را که مورد تائید بخش فنی نیست مسئولیتی ندارد.
 • میزان مسئولیت شرکت در مقابل حوادث ناخواسته و خسارات غیر مستقیم وارد بر خریدار در استفاده از سرویس و یا اطلاعات خریدار محدود به بند خسارات این قانون خواهد بود.

 

قوانین خاص دامنه

 1. تمدید یک دامنه تاریخ گذشته در صورت امکان تمدید، ممکن است دارای جریمه تاخیر نسبت به تعرفه عادی باشد که این جریمه مطابق با قوانین ICANN و ثبت کننده اصلی اخذ می‌گردد.
 2. تاریخ مستند برای مدت ثبت دامنه،Whois های بین المللی است. (در خصوص دامنه‌های ir. استعلام از ثبت کننده مستند خواهد بود.)
 3. پیش از ثبت، تمدید و انتقال دامنه‌های IR خریدار ملزم به مطالعه و پذیرفتن قوانین و مقررات اختصاصی مربوط به دامنه IR است.
 4. اگر در سفارش خریدار، دامنه‌ای باشد که ثبت کننده مرجع آن را ثبت نکند و یا در حین تکمیل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت گردد و یا انتقال دامنه‌ای به شرکت باشد که به هر دلیل انجام نگردد، شرکت تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا انتقال آن دامنه به حساب خریدار در ناحیه کاربری است.
 5. در صورت درخواست انتقال یک دامنه به پنلی خارج از شرکت از طریق ناحیه کاربری شرکت حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را ندارد.
 6. از آنجا که شرکت ثبت و تمدید دامنه و انتقال برای خریدار را به صورت واسط انجام می‌دهد عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی و یا ثبت کننده. IR نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه شرکت نخواهد کرد.
 7. خریدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه برای خود تحقیق لازم را به عمل آورده و شرکت در صورت ادعای شخص ثالث صاحب حق مورد تائید شرکت و مراجع ذیصلاح ایرانی و بین المللی آن دامنه را مسدود نموده و به رای مراجع و یا قوانین بین المللی عمل می‌کند.

 

قوانین خاص میزبانی

شرکت مسئولیتی در قبال تحویل داده های موجود در فضای میزبانی وب به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از FTP خواهد بود.

 

شرکت مسئولیتی نسبت به بارگذاری اطلاعات (Upload) در فضای میزبانی خریدار و یا Download اطلاعات وی به صورت رایگان ندارد.

 

شرکت مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار برای خریدار به صورت رایگان ندارد.

 

شرکت تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می‌کند ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته و شرکت مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.

 

استفاده از گواهینامه امنیتی SSL بر روی IP های اشتراکی ممنوع بوده و برای استفاده از این نوع گواهینامه‌ها حتما باید IP اختصاصی تهیه گردد.

 

قوانین خاص اجاره سرور اختصاصی

شرکت مسئولیتی در قبال پشتیبانی فنی سرور اختصاصی به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از ارتباط ریموت خواهد بود مگر آنکه خلاف آن در تعرفه اعلام شده باشد

شرکت تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سرور از راه دور می‌گردد مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و البته در صورتی که بروز مشکل به خاطر سو عملکرد خریدار باشد هزینه پشتیبانی طبق فاکتورهای IDC از خریدار اخذ خواهد شد.

مالک تجهیزات و سخت افزار سرور اختصاصی، شرکت است و پرداخت هزینه اجاره سرور موجب بروز حقی برای خریدار نمی‌شود.

در صورت بروز مشکل سخت افزاری که موجب عدم دسترسی به سرور شود خریدار موظف به اعلام مورد به بخش پشتیبانی شرکت بوده و شرکت پس از اطلاع موظف به تعویض سخت افزار معیوب به صورت رایگان است.

در صورتی که کاربران سرورهای اختصاصی خارج از کشور، قبل از پرداخت صورتحساب خود اقدام به ارسال درخواست به منظور اصلاح صورتحساب متناسب با نرخ روز دلار / یورو یا پوند نکنند، هزینه اضافه پرداختی با توجه به مشخص نبودن قیمت روز ارز و ارسال صورتجلسه درآمد‌ها به اداره مالیات، امکان بازگشت هزینه را نخواهد داشت.

با توجه به اینکه در شرایط تحریم به سر می‌بریم و ممکن است حواله‌ها با تاخیر همراه باشد کاربران سرور‌های اختصاصی موظف به پرداخت هزینه تمدید خود حداقل ۴۸ ساعت قبل از زمان قانونی تمدید خود هستند.

در صورتی که کاربر، هزینه تمدید را در روز تمدید واریز کند مسئولیت و زمان‌بر شدن فعال سازی سرویس به عهده کاربر است، چرا که گاهی نیاز به تایید بخش مالی دیتاسنتر دارد که این مورد در برخی دیتاسنتر‌ها ممکن است زمان‌بر باشد.

 

سایر قوانین خاص

خریدار موظف است سرویس‌هایی که نزد شرکت تمدید می‌کند را از نظر تمدید شدن کنترل نموده و در صورت عدم اعمال مراتب تمدید توسط شرکت، حداکثر ۷۷روزتقویمی پس از زمان انقضاء مراتب را کتباً به مقام مسئول و یا واحد شکایات ارسال کند.

توافقات خاص تنها به صورت کتبی وبا مهر و امضاﺀ مجاز شرکت معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است.

خریدار موظف است تحویل، تطابق و اجرای صحیح سرویس خریداری شده را کنترل کند.

شرکت هیچ مسئولیتی برای بدست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت.

مسئولیت اطلاع از زمان انقضاء سرویس و کنترل آنها بر عهده خریدار است لیکن شرکت، انقضاء سرویس‌های خریدار را از ۱۱ ماه قبل از طریق پست الکترونیک به وی یادآوری می‌کند و عدم دسترسی خریدار به پست الکترونیکی خود، مسئولیتی را برای شرکت ایجاد نخواهد کرد.

وضعیت اعتبار، فهرست سرویس‌ها و پرداخت‌های خریدار در حساب وی در ناحیه کاربری قرار دارد و همواره می‌تواند برای آگاهی از وضعیت عملکرد خود از طریق شناسه و کلمه عبور خود به آن مراجعه کند.

مدت زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات شرکت، بررسی جرائم و اعمال تشخیص کارشناسی به مدت زمان سرویس‌دهی افزوده نمی‌شود.

امکان دریافت هرگونه سرویس هدیه پیش بینی شده در برخی از بسته های میزبانی تنها در هنگام خرید بسته وجود دارد و طی مدت قرارداد امکان رجوع به آن وجود نداشته و در صورت عدم استفاده هزینه آن به حساب کاربری خریدار واریز نمی‌شود.

 

نسخه پشتیبان (Backup)

به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده‌ها و فایلها با خود خریداران بوده و همه خریداران می‌بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای شرکت نگهداری کنند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی موجه نخواهد بود و شرکت در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.

مسئولیت بکاپ گرفتن در سرویس های سرورهای اختصاصی و مجازی صرفا به عهده خود خریدار است و شرکت در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.

شرکت جهت امنیت بیشتر، از کلیه از فایلهای خریداران در سرویس‌های هاست اشتراکی به صورت هفتگی نسخه پشتیبان تهیه می‌کند. این نسخه پشتیبان حداکثر تا یک هفته نگهداری خواهد شد. نسخه پشتیبان از بانک اطلاعاتی MySQL Server به صورت روزانه گرفته می‌شود و یک هفته نگهداری می‌شود. شرکت تعهدی نسبت به صحت و کارکرد این نسخه‌ها ندارد.

تمام نسخه های پشتیبان بر روی محلی خارج از دسترسی خریدار نگهداری می‌شود.

شرکت تعهدی نسبت به ارائه رایگان داده های موجود در آرشیوهای خود به خریدار ندارد.

شرکت هیچگونه مسئولیتی در مورد صحت نسخه پشتیبان و بروز بودن آنها را ندارد.

 

شرایط و قوانین مالی

نحوه پرداخت در ناحیه کاربری درج شده است. به طور عمومی خریدار موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری کند.

خریدار موظف است پرداخت خود را به طور نقدی و یا در وجه حساب‌های اعلام شده در ناحیه کاربری بپردازد. در شرایطی که شرکت در راستای مساعدت با خریدار اقدام به پذیرش چک مدت دار در خصوص فاکتور وی کند، با عدم وصول وجه چک، خریدار موظف است در روز سررسید فورا اقدام به واریز وجه به حساب‌های اعلام شده کند و لاشه چک خود را دریافت کند در غیر این صورت هزینه تاخیر در وصول اسناد ،پیگیری های حقوقی، ایاب و ذهاب و سایر موارد نیز بر عهده خریدار خواهد بود ضمنا در اینگونه موارد شرکت حق دارد ضمن تعلیق سرویس، فاکتور خریداری که قسمتی از وجه آن در زمان مورد توافق وصول نشده را باطل نموده و خسارت‌های وارده بر شرکت و هزینه سرویس را از آن کسر کند.

به دلیل محدودیت های نگهداری داده های حسابداری، فیش بانکی و یا حواله‌ای که برای افزایش اعتبار و یا پرداخت یک صورت حساب، تنها تا ۶ ماه پس از واریز قابلیت استفاده را خواهد داشت.

شرکت، حق تامین و وصول کلیه مطالبات و جرائم، سود تاخیر در پرداخت و سایر هزینه های خود از محل قطع موقت و یا دائم کلیه سرویس‌ها و اعتبارات خریدار نزد خود را خواهد داشت و در صورتیکه خریدار فورا به اخطار اعلام شده از سوی شرکت توجه نکند حق هر گونه اعتراض بعدی را از خود سلب می‌کند لازم به ذکر است مدت قطعی سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات شرکت به مدت سرویس‌دهی افزوده نخواهد شد و کلیه مسئولیتهای ناشی از این نوع قطع سرویس برعهده خریدار میباشد.

در صورتیکه شرکت تشخیص دهد هر یک از سرویس‌ها و یا کالای خریداری شده یک خریدار در زمان تحویل، با حجم بیشتر و یا با امکانات بهتر و یا زمان طولانی تر و یا هر مورد هزینه بر بالاتری از مشخصات مندرج در فاکتور مورد استفاده وی قرار گرفته و یا به هر دلیل خریدار به این حجم بیشتر و یا امکانات بهتر و منابع بیشتر و یا زمان طولانی تر دست پیدا کرده است، حق خواهد داشت مبلغ ما به تفاوت تعرفه‌ای آنرا از خریدار دریافت کند؛ پرداخت این هزینه برای خریدار اجباری است و شرکت حق استیفا طلب خود را از نحوه دریافت بدهی‌های خریدار خواهد داشت.

شرکت برای گسترش خدمات و افزایش سرویس‌دهی به خریداران خود در بازه های مختلف زمانی اقدام به انتشار و توزیع کوپن‌های خرید می‌کند. لازم به ذکر است که شرکت در پذیرش و یا عدم پذیرش این کوپن‌ها در بازه‌های تخفیف و ایام خاص مختار است.

برای خرید یک سرویس میزبانی و یا یک بسته نرم افزاری امکان پذیرش بیش از یک کوپن وجود ندارد.

هیچ یک از کمک هزینه‌ها و خدمات مازاد بسته‌ها قابل تبدیل به ارزش ریالی و کسر از فاکتور نیست.

 

 بازگشت پول

کلیه سرویس های دامون به استثنای سرویس‌های اعلام شده در زیر دارای ۷ روز ضمانت برگشت وجه در صورت وجود مشکل از جانب دامون، از زمان پرداخت هستند. سرویس‌هایی که ضمانت برگشت وجه ندارند عبارتند از:

 • کلیه هزینه های مربوط به خدمات دامنه (شامل ثبت، انتقال، تمدید دامنه)
 • سرویس های سرور اختصاصی و مجازی و تجهیزات و خدمات جانبی مرتبط با آنها (مانند فایروال، مانیتورینگ، مدیریت سرور و…)
 • سرویس‌های میزبانی اختصاصی

ضمانت برگشت وجه تنها در هفته اول سرویس های جدید ارائه می‌شود. تمدید یا ارتقای هر سرویس شامل ضمانت برگشت وجه نمی‌شود.

پس از پایان مدت ضمانت برگشت وجه، هیچگونه درخواستی مبنی بر برگشت پول مسموع نخواهد بود.

برگشت پول با درخواست کتبی مالک تنها با حضور وی یا نماینده قانونی او در محل شرکت یا از طریق اعلام یک شماره شبا توسط مالک و واریز اینترنتی به آن حساب از طریق سیستم اینترنتی شبا پس از کسر کارمزدهای مقرر شرکت و هزینه‌های قرارداد مانند هزینه پیک و هزینه کارمزد بانکی ممکن است.

 

 بدهی‌ها

شرکت با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی‌های معوق حق قطع سرویسی که خریدار برای آن بدهکار است و یا سایر سرویس‌ها و خریدهای قبلی خریدار را داشته و می‌تواند در صورت تمایل با تملک برخی از آنها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس) از میزان بدهی (اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر شرکت) کسر کند.

شرکت برای هر روز تاخیر خریدار در تسویه بدهی‌ها، خسارات و یا جرائم و امثالهم معادل دو دهم درصد (%) خسارت به صورت روزانه منظور می‌کند که بطور یکجا و در هنگام تسویه بدهی، خریدار موظف به تسویه مجموع آن خواهد بود.

 

 جرائم مرتبط با بدهی‌ها

شرکت حق دریافت هزینه برای تاخیر مشتری در تمدید به موقع سرویس‌های دامنه میزبانی و امثالهم را خواهد داشت.

شرکت حق دریافت هزینه فنی جهت رفع مسدودی یک سرویس را خواهد داشت.

 

فورس ماژور

شرکت هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی دامون تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد را می‌کند. بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد.

تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور خواهد بود.

 

انقضاء و تمدید خدمات

تاریخ تمدید یک سرویس منقضی شده، از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود همچنین شرکت مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده های خریدار پس از تاریخ انقضاء نخواهد داشت.

 

پذیرش قوانین

با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت شرکت، خریدار قوانین شرکت را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.

 

رویه حفاظت

شرکت درقبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خریدار مسئول بوده و حق استفاده و ارائه به اشخاص ثالث و یا استفاده تبلیغاتی را ندارد و تنها در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد.

اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دلیل قابل رویت بودن برای عموم از این قاعده مستثنی است.

 

خسارت و رفع مسئولیت

خدمات دامون به همان شکلی که هستند ارائه می‌شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی‌شود. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی عیب بودن، عدم قطعی، امنیت و … ارائه نمی‌شود. همه ضمانت‌های کتبی و شفاهی در مورد سرویس‌های دامون که توسط کارکنان یا کنندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار هستند. دامون هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی‌پردازد. دامون تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده‌ها روی سرور) نخواهد بود.

سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع سرویس‌ها حداکثر معادل هزینه پرداختی آن سرویس توسط خریدار بوده و شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت

 

سلب اختیار

عدم اجرای بخشی از شرایط و قوانین شرکت نسبت به خریدار یا دیگران به منزله سلب حق اجرای قوانین از شرکت نیست.